witaj szkoło witaj nasza dobra szkoło

Wyszukiwarka mp3 baciary Możliwość komentowania witaj szkoło witaj nasza dobra szkoło została wyłączona 60
witaj szkoło witaj nasza dobra szkoło
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

finanse (17)Ekonomia to nauka o tym jak społeczeństwo jest w stanie wykorzystywać zasoby w celu wytwarzania różnych dóbr, tym samym zaspokajając różnorodne potrzeby materialne i niematerialne. Słowo ekonomia pochodzi od dwóch słów greckich: oikia ? dom; nomos ? reguła. Sama nazwa wskazuje, że chodzi tu o dobre zarządzanie domem, o wprowadzenie porządku w używaniu dóbr znajdujących się w domu.Tradycyjnie ekonomię dzielimy na mikroekonomię oraz makroekonomię. Każda z tych nauk skupia się na badaniu różnych systemów i metod gospodarowania pojedynczych przedsiębiorstw lub całej gospodarki krajowej.

Najważniejszym celem ekonomii to odpowiedzieć sobie na pytanie co produkować i w jakich ilościach, aby zaspokoić potrzeby społeczności. Jakich metod i technologii użyć oraz kto będzie korzystał z wyprodukowanego środka. Jednym słowem, powiązać produkty z potrzebami. Ekonomia spełnia swój cel, gdy jest dobrze zorganizowana i sprawia, że każdy obywatel ma zaspokojone podstawowe potrzeby zawarte w piramidzie Maslowa.

Najnowsze wpisy o gospodarce oraz finansach:

Author

Related Articles

http://mp03.pl/ - witaj nasza dobra szkoło mp3, witaj szkoło piosenka mp3, witaj nasza dobra szkoło, witaj nasza dobra szkoło podkład, witaj nasza dobra szkoło piosenka, wyszukiwarka mp3 baciary, witaj szkoło mp3

Search

Back to Top